Jesteś w: Start / BachoTeX / EuroBachoTeX 2007 / Pierwszy apel o wystąpienia i perły TeX-owe

Pierwszy apel o wystąpienia i perły TeX-owe

  Strona główna EBT  
  English language version


Apel o wystąpienia

Komitet programowy konferencji EuroBachoTeX 2007, czyli połączonych: XVII Europejskiej Konferencji TeX-owej i XV OgólnoPolskiej Konferencji Użytkowników Systemu TeX – BachoTeX 2007, zwraca się z prośbą o nadsyłanie prac. Tytuł konferencji to:

TeX: Ścieżki do przyszłości

Propozycje prac (w postaci streszczeń) prosimy nadsyłać pocztą elektroniczną do Komitetu Programowego: papers-EBT2007 at gust dot org dot pl (przewodniczącym Komitetu jest Bogusław Jackowski). Termin nadsyłania streszczeń upływał 5 marca 2007 r., ale został przedłużony do 15 marca. Termin dostarczenia gotowych wystąpień i informacje techniczne dla ich autorów zostaną niedługo opublikowane na konferencyjnej stronie dla autorów.

TeX-owcy wkładają bardzo wiele wysiłku w strategię rozwoju TeX-a i produkty istotne dla jego przyszłości:

  • nowe silniki TeX-owe,
  • ulepszanie silników graficznych,
  • nowe i ulepszone pakiety makr,
  • interfejsy użytkownika,
  • nowe fonty.

Europejska Konferencja TeX-owa 2007

Ścieżki do przyszłości

© Jackowscy, „GUST”

Wyniki tych wysiłków materializują się:

  • najpierw na CTAN-ie,
  • a następnie w dystrybucjach TeX-owych.

Warto podkreślić, choć może się to wydać oczywiste, że najważniejsi są użytkownicy. Nic z działalności rozwojowej nie wyniknie, jeśli użytkownicy nie zastosują jej efektów w praktyce.

Komitet Programowy nie ogranicza tematyki wystąpień, z radością jednak przyjmie takie, które będą się koncentrowały się na użytkownikach i przyszłości TeX-a. Osobom, które obawiają się kłopotów z przygotowaniem anglojęzycznej wersji wystąpień, udzielimy wszelkiej możliwej pomocy, ale w zamian prosimy o danie nam odpowiedniej ilości czasu, a więc nieodwlekanie dostarczenia materiałów do ostatniej chwili.

Szczególnie dobrze zostaną również przyjęte tutoriale i wprowadzenia do TeX-a i przyjaciół. Bardzo chętnie przyjmiemy sugestie tutoriali, warsztatów i innych imprez dedykowanych szczegółowym zagadnieniom. Prosimy o wysyłanie do nas takich sugestii, postaramy się znaleźć realizatorów.

Apel o perły TeX-owe

Kontynuujemy tradycję „Perły programowania w TeX-u”. Pokrótce, o co chodzi:

  • krótkie makro/makra TeX-owe, MF-owe, MP-owe (niewiele linii kodu),
  • użyteczne, chociaż niekoniecznie oczywiste,
  • łatwe do wyjaśnienia: nie więcej niż 10 minut.

Jeśli macie coś odpowiadającego tym warunkom, to rozważcie zgłoszenie. Jeśli znacie kogoś, kto ma coś takiego -- dajcie znać, porozumiemy się z tą osobą. Inne szczczegóły i dotychczas zebrane perły można znaleźć na dedykowanej im stronie www. Zgłoszenia należy wysyłać pod adresem: pearls at gust dot org dot pl.

Akcje Dokumentu