Jesteś w: Start / BachoTeX / BachoTeX 2012 / Apel o wystąpienia

Apel o wystąpienia

Dwadzieścia lat później

Rok 2012 jest rokiem świętowania przez GUST jego dwudziestolecia i, niecałkiem przypadkowo, dwudziestego BachoTeXa. Bardzo wiele się zdarzyło na przełomach stulecia i tysiąclecia od czasu założenia GUSTu i pierwszego BachoTeXa w 1993 roku, w technologiach informatycznych a tym samym w świecie TeXa i oprogramowania z nim współpracującego.

Świat się zmienił a wraz z nim TeXowcy. Ale czy naprawdę się zmienili? Tak wielu z nich przyjeżdżało na konferencje do Bachotka – czyż nie byłoby miło spotkać się znowu z nimi, dowiedzieć się, jak się mają i co porabiają? Oczywiście byłoby – postawiliśmy więc sobie dwa zadania na tegoroczny BachoTeX:

  • po pierwsze – TeXowy i wokół-TeXowy „chlebek z masełkiem”, czyli normalna praca konferencyjna;
  • po drugie, ostatnie, ale nie mniej ważne – spowodować, aby tak wielu jak to tylko możliwe uczestników poprzednich konferencji pojawiło się na tym spotkaniu klasowym (to nie znaczy, że nowi uczestnicy nie są mile widziani...).

To bardzo poważna prośba: pomóżcie rozpropagować tę wiadomość wśród Waszych przyjaciół i znajomych, którzy kiedykolwiek uczestniczyli w naszej konferencji.

W związku z jubileuszem planujemy małą, specjalną sesję i wydzielony kącik poświęcone historii konferencji – jakieś pomysły? Gadżety, fotografie, wspominki, anegdoty, prezentacje, nagrania, cokolwiek... Warto też zastanowić się, dlaczego ciągle jeszcze jesteśmy i działamy – potrzebna diagnoza!

Artykuły i wystąpienia

Jeśli chodzi o podstawową zawartość konferencji, oczekujemy „normalnej mieszanki” prezentacji dotyczących TeXa, Metaposta, ConTeXta, LaTeXa i przyjaciół (pamiętajmy o fontach). Chcemy podtrzymać najnowszy trend BachoTeXowy, w ramach którego staramy się integrować programistów i projektantów systemów typograficznych, typografów i innych użytkowników takich systemów. Tradycyjnie zachęcamy do nadsyłania „pereł” TeXowych - p. poniżej.

Normalnym kanałem zgłaszania propozycji jest ich wysłanie pocztą elektroniczną do komitetu programowego, ale zanim pospieszycie do klawiatury – zapoznajcie się ze wskazówkami dla autorów (http://gust.org.pl/bachotex/2012-pl/submissions).

Warsztaty i tutoriale

Zachęcamy również do proponowania warsztatów oraz prezentacji o charakterze tutoriali i wprowadzeń. Mile widziane są też sugestie dotyczące tutoriali prowadzonych przez osobę inną niż zgłaszająca pomysł.

Sesje posterowe

Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość pokazania swoich prac TeXowych i typograficznych w postaci posterów – zadbamy o przestrzeń do ich wystawienia.

Perły

Nie obędzie się bez sesji prezentującej „Perły programowania w TeXu”. Bliższe szczegóły oraz archiwum już zgromadzonych pereł: http://gust.org.pl/projects/pearls.

Klinika TeXowa

Mamy nadzieję, że bardziej zaawansowani TeXowcy pomogą zespołowi „Kliniki TeXowej”, dowodzonemu przez Joasię Ryćko, przyczyniając się do włączenia początkujących do naszego środowiska. Bardzo chcemy kontynuować tę inicjatywę.

Terminy i adresy

Termin składania propozycji wystąpień (streszczeń) upływa 28 marca, a nadsyłania ostatecznych prezentacji, które będą umieszczone w materiałach konferencyjnych  – 11 kwietnia.

Propozycje prosimy nadsyłać pocztą elektroniczną do Komitetu Programowego: prog-2012 at gust dot org dot pl. Przewodniczącym Komitetu jest Bogusław Jackowski (b underscore jackowski at gust dot org dot pl).

Akcje Dokumentu