You are here: Home / Przedsięwzięcia/Projects / e-foundry / Obsolete / Fonty Quasi (Quasi Fonts)

Fonty Quasi (Quasi Fonts)

Fonty ze zbioru Quasi, to spolonizowane fonty z dystrybucji programu Ghostscript. Autorami polonizacji są Bogusław Jackowski, Janusz Marian Nowacki i Piotr Strzelczyk. Prace nad adaptacją były częściowo sponsorowane przez GUST. Spolonizowano łącznie 6 rodzin fontowych:
TeX Gyre Bonum (dawniej QuasiBookman)
Uwaga: rodzina Quasi Bookman z zestawu Quasi została zastąpiona rodziną TeX Gyre Bonum i nie będzie już udostępniana przez GUST. TeX Gyre Bonum jest należącą do zestawu TeX Gyre, uwspółcześnioną i mocno rozbudowaną rodziną czcionek zbudowaną na podstawie rodziny URW Bookman L.
TeX Gyre Cursor (dawniej QuasiCourier)
Uwaga: rodzina Quasi Courier z zestawu Quasi została zastąpiona rodziną TeX Gyre Cursor i nie będzie już udostępniana przez GUST. TeX Gyre Cursor jest należącą do zestawu TeX Gyre, uwspółcześnioną i mocno rozbudowaną, rodziną czcionek zbudowaną na podstawie rodziny URW Nimbus Mono L.
TeX Gyre Heros (dawniej QuasiSwiss)
Uwaga: rodzina Quasi Swiss z zestawu Quasi została zastąpiona rodziną TeX Gyre Heros i nie będzie już udostępniana przez GUST. TeX Gyre Heros jest należącą do zestawu TeX Gyre, uwspółcześnioną i mocno rozbudowaną rodziną czcionek zbudowaną na podstawie rodziny URW Nimbus Sans L.
TeX Gyre Pagella (dawniej QuasiPalatino)
TeX Gyre Pagella jest należącą do zestawu TeX Gyre, uwspółcześnioną i mocno rozbudowaną rodziną czcionek zbudowaną na podstawie rodziny URW Palladio L. Na tej samej podstawie zbudowana była rodzina czcionek QuasiPalatino z zestawu Quasi. Pagella zastępuje QuasiPalatino, które nie jest już udostępniane przez przez GUST.
TeX Gyre Termes (dawniej QuasiTimes)
Uwaga: rodzina Quasi Times z zestawu Quasi została zastąpiona rodziną TeX Gyre Termes i nie będzie już udostępniana przez GUST. TeX Gyre Termes jest należącą do zestawu TeX Gyre, uwspółcześnioną i mocno rozbudowaną rodziną czcionek zbudowaną na podstawie rodziny Nimbus Roman No9 L.
TeX Gyre Chorus (dawniej QuasiChancery)
Uwaga: font QuasiChorus z zestawu Quasi został zastąpiony fontem TeX Gyre Chorus i nie będzie już udostępniany przez GUST. TeX Gyre Chorus jest należącym do zestawu TeX Gyre, uwspółcześnionym i mocno rozbudowanym fontem powstałym na podstawie URW Chancery L Medium Italic.

Document Actions