You are here: Home / Przedsięwzięcia/Projects / TeaM-TL / Zawartość płyt

Zawartość płyt

Ze względu na ograniczenia pojemności płyty CD powstało kilka wariantów dystrybucji różniacych się zawartością TeX-a i środowisk. Pojawiła się także edycja DVD, gdzie zmieścił się cały TeX Live wraz z kompletem edytorów i środowisk graficznych.

TeaM-TL standard - zawiera okrojone środowisko graficzne KDE i fluxbox, TeX Live jest okrojony o języki nieeuropejskie, niepolską i nieangielską dokumentację a także o źródła makr i fontów. Ponadto przeglądarka www, przeglądarka plików graficznych, narzędzia i podstawowe serwery sieciowe.

TeaM-TL fulltex - TeX Live nie zawiera tylko źródła makr i fontów, a ze względu na brak miejsca na płycie zrezygnowano z KDE, jedynym środowiskiem graficznym jest fluxbox

TeaM-TL dvd - z braku znaczących ograniczeń miejsca na płycie mamy pełnego TeX Live, pełne KDE, kompilatory, interpreter javy i wiele dodatkowych aplikacji wprost z repozytorium Slackware lub naszych kompilacji. W tym także kilka narzędzi dla naukowców: R, octave, Scilab, Maxima i Grace.

Każda wersja zawiera:

  • Edytory Emacs i gvim zawierające aktualne rozszerzenia przydatne do pracy z (La)TeXem i nie tylko. Do edytora Emacs dodano kilka rozszerzeń ułatwiających pracę m.in. z octave, gnuplotem, subversion itp. Ponadto w wersji standard i dvd dostępny jest LyX (wkrótce we wszystkich wersjach) i Kile.
  • Przeglądarki XPDF, Adobe Acrobat Reader, GV, XDvi i inne m.in. do przeglądania i edycji plików graficznych.
  • Przydatne narzędzia: TkBibtex, JabRef (tylko dvd), cvs, subversion.
  • Programy pomocnicze: serwer www, ftp, ssh, samba.
  • Programy dla naukowców:standardowo jest gnuplot, na dvd: R, octave, Scilab, Maxima i Grace.
  • Przykładowe dokumenty w TeXu -- w zestawie znajdują się przykłady artykułu, raportu i książki w klasach mwcs, prezentacji w beamerze i prosperze, kiedyś będzie więcej.
  • Inne - oprogramowanie dodatkowe, na pewno potrzebne do uruchomienia powyższych, np. serwer Xorg.

Więcej szczegółów na stronie projektu.

Document Actions