Jesteś w: Start / BachoTeX / BachoTeX 2012 / Rozkład zajęć

Rozkład zajęć

Poniższy rozkład zajęć może nie być ostateczny, ale nie należy spodziewać się istotnych zmian.

Zwracamy uwagę na:

  • ognisko (w niedzielę, 29 kwietnia),
  • uroczystą kolację z okazji 20. urodzin GUST i 20. konferencji; kolację poprzedzi koncert (w poniedziałek, 30 kwietnia),
  • Walne Zebranie Członków (we wtorek, 1 maja),
  • warsztaty: kaligrafii, kaligrafii chińskiej, linorytu, czerpania papieru i introligatorski (we wszystkie dni).

Godziny posiłków, przerw na kawę, ognisko, … mogą ulec przesunięciom.


29 kwietnia

08:00 Śniadanie
09:00 Otwarcie konferencji
09:15Katarzyna BurakowskaWarsztat: linoryt, część 1: projektowanie
10:00Elżbieta PoznańskaKaligrafia w Chinach
11:00 Przerwa kawowa
11:30Ryszard Kubiak„Pretty-printer” dla dokumentów XML-owych
12:00Marek ŻabkaRównoległa kompilacja dokumentów do PDF lub DVI oraz HTML
12:30Andrzej TomaszewskiSlalom między książkami. Wspomnienie o życiu i pracy Romana Tomaszewskiego.
13:30 Obiad
15:00Elżbieta PoznańskaFilm: Kaligrafia w Chinach
15:30Grzegorz MurzynowskiSkładanie kolmn w szpic
15:45 Przerwa kawowa
16:15Elżbieta Poznańska, Yusuke KurokiWarsztat: kaligrafia w Chinach
16:15Barbara WilińskaWarsztat: kaligrafia, część 1
19:00 Kolacja
21:00 Ognisko

30 kwietnia

00:00 Ognisko (ciąg dalszy)
08:00 Śniadanie
09:00Hans HagenZa dwadzieścia lat?
09:30Yusuke KurokiWprowadzenie do TeX Conference Japan 2009–2011
10:00Jean-Michel HufflenDwadzieścia lat minęło
10:30Ulrik ViethDwadzieścia lat konferencji TeXowych. Nieco osobistych wspomnień.
11:00 Przerwa kawowa
11:30Ulrik ViethJaki wpływ na grupy TeXowe wywierają nowe media i zmiany we wzorcach komunikacji pomiędzy użytkownikami TeXa.
12:15Jean-Michel HufflenMlBibTeX i pakiet biblatex
13:00Katarzyna BurakowskaWarsztat: linoryt, część 2: lino-
13:30 Obiad
15:00Hans HagenW jakim stanie jest ConTeXt?
15:45Barbara WilińskaWarsztat: kaligrafia, część 2
16:15 Przerwa kawowa
18:00 Koncert
20:00 Uroczysta kolacja

1 maja

08:00 Śniadanie
09:00Ulrik ViethKolejne wcielenie fontów Lucida: Lucida OpenType.
09:00Grażyna JackowskaWarsztat: czerpanie papieru, część 1
10:00Bogusław Jackowski, Janusz M. Nowacki, Piotr StrzelczykTeX Gyre Math czyli niedole typografa matematycznego
11:00 Przerwa kawowa
11:30Katarzyna BurakowskaWarsztat: linoryt, część 3: -ryt
12:00Willi EggerPrzedsięwzięcie dydaktyczne - tylko elektronicznie
12:30Ulrik ViethKonstruowanie fontów matematycznych OpenType: postęp i wyzwania
13:30 Obiad
15:00Adam TwardochProgramy do obróbki fontów — przegląd
15:45Luigi ScarsoMFLua
16:15 Przerwa kawowa
16:45Willi EggerOkładki książek
17:00Jean-Michel HufflenPorównanie MusiXTeX i Lilypond
17:30Adam TwardochHydraulik od fontów webowych CSS
18:00Łukasz DziedzicDrzewo, kamień, woda. Przemyślenia, modele i pomysły w zakresie projektowania krojów pism
19:00 Kolacja
20:00 Walne zebranie członków GUST

2 maja

08:00 Śniadanie
09:00Adam Dawidziuk, Piotr BolekSubiektywne spojrzenie na polski i globalny rynek książki elektronicznej
09:00Katarzyna BurakowskaWarsztat: linoryt, część 4: odbitki
09:00Grażyna JackowskaWarsztat: czerpanie papieru, część 2
10:00Grzegorz MurzynowskiWypełniacze czyli ornamenty iterowane
11:00 Przerwa kawowa
11:30Adam TwardochiBooks Author — rozwiązanie firmy Apple do książek elektronicznych
12:00Mikołaj Topicha-Dolny, Piotr Bolekelib.pl - od książki do e-książki
12:45Bartosz MarciniakTworzenie pakietów LaTeXowych łatwiejsze niż myślisz
13:15Willi EggerWarsztat: introligacja
13:30 Obiad
15:00Yusuke KurokiSkład i typografia japońska
15:30Przemysław ScherwentkeMakeIndex na indeksie, czyli czego nie ma w podręczniku
16:00 Przerwa kawowa
16:30Katarzyna BurakowskaNie na temat
16:45Marek Ryćko, Bogusław Jackowski, Paweł Jackowski, Piotr Strzelczyk, Włodzimierz WysockiPrzetwarzanie dokumentów: podejście alternatywne
17:45Andrzej TomaszewskiGdzie i po co szukamy tożsamości książki?
18:45 Zamknięcie konferencji
19:00 Kolacja

3 maja

08:00 Śniadanie
09:00 Spotkania grup roboczych
11:00 Przerwa kawowa
11:30 Spotkania grup roboczych
13:30 Obiad